Üyelik ve Kullanım Koşulları / Sözleşmesi

 

Üyelik ve Kullanım Şartları (“şartlar" veya “koşullar” veya “sözleşme” olarak anılabilir) sitenin, ürünlerin ve içeriklerinin genel kullanım şartlarını, bununla ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermektedir.

Site, ürünler ve/veya içeriklerin kullanımı hakkında tarafınızla ayrıca bir sözleşme yapıldıysa, o sözleşme geçerli olacaktır.

Çiçek Ailem (cicekailem.com veya eski adıyla ahutukel.com) sitesindeki ("Çiçek Ailem" veya “websitesi” veya “site” veya "cicekailem.com" veya "ahutukel.com" olarak kullanılacaktır) ürünlerin, yazıların ve tüm içeriklerin tüm hakları aksi belirtilmediği sürece Ahu Tükel’e aittir.

Çiçek Ailem üzerinden yaptığınız işlemlerde sizin ziyaretçi, kullanıcı, üye veya müşteri olarak ilişkiniz, 10685-B Hazelhurst Dr. #21626, 77043 Houston, Texas, ABD (Amerika Birleşik Devletleri) adresindeki Tukel, Inc şirketiyledir (bundan sonra “Tukel, Inc” olarak adlandırılır) ve koşullar, aksi belirtilmediği sürece ABD / Delaware yasalarına tabidir.

Ziyaretçi / Kullanıcı / Üye / Müşteri (bundan sonra "kullanıcı" veya "üye" veya "müşteri" olarak geçecektir), işleme devam etmeden önce işbu Üyelik ve Kullanım Şartlarını dikkatle okumalıdır. Lütfen, Çiçek Ailem sitesini kullanmadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen Çiçek Ailem sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanmanız veya kişisel bilgilerin yer aldığı formu doldurmanız, burada yazılı Üyelik ve Kullanım Şartlarını peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Tukel, Inc, belirtilen tüm koşulları dilediği zaman tek taraflı değiştirme, durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Üye bu tasarrufu peşinen kabul eder. Siteyi ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da tekrar ziyaret etmeniz, değişebilecek üyelik ve kullanım şartlarını görmeniz açısından önemlidir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve sitenin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

 

Kullanım ve Güvenlik Kuralları

Çiçek Ailem herkese açık bir sitedir.

Sitede verilen bilgiler tamamen ve bütünüyle genel eğitim ve bilgi amaçlıdır. Bu bilgiler hiçbir şekilde bir doktorun, tıp profesyonelinin, psikoloğun veya herhangi bir konuyla ilgili başka bir kamu görevlisi veya profesyonelin vereceği bilgi ve yönlendirmenin yerine geçmez. Ahu Tükel (veya sahibi olduğu şirket) veya Program Danışmanları veya Tukel, Inc işbu websitesinde yer alan, e-postayla yollanan, rehberlerle sağlanan eğitim ve bilgilerin uygulanmasından ve sonuçlarından herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. 

ÖNEMLİ UYARI! Eğitim, program veya yazılarımızın uygulamasında fiziksel, psikolojik, duygusal veya herhangi bir şekil veya tarzda şiddet, ceza veya benzeri uygulamalar yoktur ve bunlardan tamamen kaçınılmalıdır, asla önerilmez.

Sitenin sağladığı bilgilerin amacı yasal, tıbbi veya konusuyla ilgili bir profesyonelin vereceği tavsiye veya bilginin yerine geçmek değildir. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya pedagoga danışmalısınız. Acil durumlar için de, sağlık merkezlerinin acil servis bölümlerine ulaşmalısınız. Ehli olmayan kişilerin buradaki bilgilerden yararlanarak uygulayacakları girişimlerin sonuçlarından Ahu Tükel (veya sahibi olduğu şirketler) veya çalışanları veya İletişim Danışmanları veya Program Danışmanları veya Uzmanları veya Tukel, Inc asla sorumlu değildir.

Koçluk hizmetleri, online eğitimler veya websitesi içindeki veya e-postayla yollanan dökümanlar, aksi belirtilmediği sürece, klinik veriler değildir. Hiçbir şekilde psikolojik tedavi olarak nitelendirilemezler. Yer alan bilgiler, makale, yazılar veya eğitimler klinik değerlendirme veya psikolojik bir değerlendirme değildir, bunlar için mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir. 

Koçluk hizmetleri, blog yazıları, sağlanan ücretsiz kaynaklar veya online eğitimler herhangi bir sonucu garanti etmemektedir. Koçluk ilişkisine girenler, blog yazılarını okuyanlar, site içindeki kaynaklardan / rehberlerden / e-posta eğitimlerinden faydalananlar veya eğitim alanlar, sonuç almakta kendilerinin sorumlu olduğunu bilir ve beklenen sonucu alamaması halinde Ahu Tükel (veya sahibi olduğu şirket) veya Program Danışmanları veya Tükel, Inc’i asla sorumlu tutmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Site kullanıcılarının alacağı kararlar, uygulamalar, duygular ve sonuçlarından kullanıcılar kişisel olarak sorumludurlar. Site kullanıcıları, sitede yer alan içerikten ötürü, kullandıkları dökümanlar, teknikler, aldıkları koçluk veya aldıkları bir bilgi yüzünden kendilerinin veya üçüncü kişilerin uğrayacağı zararlardan Ahu Tükel’i (veya sahibi olduğu şirketi) veya Program Danışmanlarını veya Tükel, Inc’i sorumlu tutamayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. 

Üyeler bilgileri, sadece koşullarda belirlenen amaçlarla kullanabilir. Aşağıdaki yazılı durumlarda, Tükel, Inc üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.1. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren veya yasalara uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda.

1.2. Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı veya benzer amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda.

1.3. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda.  Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da doğrudan üye sorumludur. Aynı şekilde üye, internet ortamında bir başkasının elektronik posta adresini, IP adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük üyeye aittir.

1.4. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda.

1.5. Üyenin, sitenin satış sisteminin veya herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, Ahu Tükel’e veya Tukel, Inc’e zarar vermesi, haksız bir menfaat sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, gerçeğe uymayan fiilleri, satış koşullarında istenen şartları sağlamamasına rağmen, bunlardan yararlanması, sunulan e-eğitim içeriklerinin kopyalanması, paylaşılması, şifre paylaşımı yoluyla üçüncü kişilere satılması, kiralanması durumlarının tespit edilmesi halinde , Tukel, Inc kanunundan doğan tüm haklarının yanında söz konusu işlemleri iptal etme; kullanıcının üyeliğine son verme; satış sözleşmesini tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulundurmaktadır.

İçerik Kullanımı

Site içeriğinde yer alan bütün yazılar, grafikler, fotoğraflar, videolar, animasyonlar, istatistiki bilgiler, sesler ve diğer içerikler Ahu Tükel, Tukel, Inc ve/veya ilgili iş ortakları tarafından vücuda getirilmiş olup fikir ve sanat eserleri kanunları, diğer tescil ve marka kanunları ve ilgili sair yasa ve yönetmeliklerden doğan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, münhasıran Ahu Tükel’e ve ilgili marka tescil sahiplerine aittir. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Tukel, Inc’in izni olmadan link vermek yasaktır.

Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve/veya veri tabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı Tukel, Inc’e veya çalıştığı yazılım ortaklarına / firmalarına ait olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

Site Tukel, Inc’in kullanımında olup sitede yer alan herhangi bir unsur diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlanamaz veya Tukel, Inc’in izni olmadan başka bir internet sitesinden ahutukel.com sitesine link verilemez, yönlendirme yapılamaz.

Üye, siteyi kullanırken, ilgili ceza kanunları, ticaret kanunları, borçlar kanunları, fikir ve sanat eserleri kanunları, marka ve patent haklarının korunması ile ilgili yasal düzenlemeler, hali hazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve Tukel, Inc’in siteye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.

Site eleştiri ve yorumlara açıktır. Sitemize, bağlantılı Destek Merkezimize, sosyal medya hesaplarımıza veya diğer kanallardan iletilen tüm eleştiri ve yorumlar Tukel, Inc mülkiyetinde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir.

Online eğitim programlarının kullanım süresi, her bir program veya üyelik için ayrıca yazılmıştır. Site, eğitim programlarına maksimum 12 ay boyunca erişim garantisi verir.

Sorumluluklar

Siteyi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla (kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde paylaşılmaz), içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalarla paylaşılmaktadır. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde paylaşılmaz, kullanım alışkanlıklarınız ve profilinize göre içerik ve reklam görüntülenmesinde kullanılır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır. Detaylı bilgiyi Gizlilik Politikası içinde bulabilirsiniz.

Site üzerinde önceden herhangi bir haber vermeye gerek duyulmadan, istediği değişiklikleri yapma hakkı Tukel, Inc’dedir.

Sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile ziyaretçi ve üyelerin kullandığı yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı Ahu Tükel’e (veya sahibi olduğu şirketlere) veya Tukel, Inc’e bu konuda bir sorumluluk yüklenemez.

Tukel, Inc, üyenin işbu Üyelik ve Kullanım Şartları’nda belirtilen yükümlülüklere aykırı hareket etmesini, yükümlülükleri hiç veya gereği gibi yerine getirmemesini, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen kurallara aykırı davranmasını tespit ederse, üyeyi yetkili makamlara bildirmek ve üyeliğini sonlandırmak hakkına sahiptir.

Tukel, Inc, kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmemekte serbesttir, Üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Bu durumda Tukel, Inc tüm dava ve talep haklarını saklı tutmak kaydıyla, uğramış olduğu her türlü zararın tazminini üyeden talep etme ve yükümlülüklere aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari, adli para cezaları için üyeye aynen rücu hakkını haizdir.

Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

Tukel, Inc ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmemekte Tukel, Inc serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Üye’lerin bilgileri Gizlilik Politikasında detaylı belirtildiği şekilde, ilgili kişisel verilerin korunması kanunları dahilinde işlenir, saklanır, silinir.

Bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere ve üyelere aittir.

Tukel, Inc, Üyelik Ve Kullanım Şartları ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir. Bu bilgileri sadece kendisi kullanabilir ve başkası ile paylaşmaz.

Müşterinin, programı alıp giriş yaptıktan sonra iade etme hakkı yoktur. İade ile ilgili detaylar aşağıda detaylı yazılmıştır.

Tukel, Inc’nin Hak ve Yükümlülükleri

Tukel, Inc, üyenin sitede sunulan hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını, üyenin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Üyenin, sitenin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Tukel, Inc ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

Tukel, Inc taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu Üyelik ve Kullanım Şartları’nı herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir.

Tukel, Inc’in her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder.

Tukel, Inc, yenilenmiş güncel kullanım şartlarını yine aynı link (bağlantı / URL) altında sitesinde yayınlanacaktır. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve sitenin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

İşbu Üyelik ve Kullanım Şartları hükümlerine aykırı materyalleri siteye göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Tukel, Inc tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

Üye/Kullanıcı, işbu Üyelik ve Kullanım Şartlarını okuyup kabul ettikten sonra ve ilgili kanun ve yönetmelikler gereği gerekli iletişim izni alındıktan sonra kendisine Tukel, Inc veya Tukel, Inc’in iştiraki olan diğer internet siteleri tarafından gönderilecek her türlü ticari elektronik iletilere, onay vermiş addolunacaktır. Bu kapsamda Üye/Kullanıcı, Tukel, Inc tarafından kendisine, kişi müdahalesi olmadan çalışan faks, elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla ya da başkaca diğer iletişim vasıtaları ile Üye/Kullanıcı'dan başkaca herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama ve/veya reklam amacıyla elektronik ileti gönderebileceğini Gizlilik Politikası dahilinde kabul etmiştir.

Üye dilediği zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu Üyelik ve Kullanım Şartları kapsamındaki elektronik iletileri almaktan vazgeçebilecek olup; bunun için, sitede veya iletide yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, bu yöndeki talebi iletmesi yeterli olacaktır. Tukel, Inc, vazgeçme talebinin kendisine kolay bir yolla ve ücretsiz olarak iletilmesini sağlayacak olup; talebin alınmasını müteakip Tukel, Inc derhal bu talebin gereğini yerine getirecektir.

Sitede yer alan eğitim programlarının ücretleri, Tukel, Inc tarafından tek taraflı olarak her zaman değiştirilebilir. Üye sistemi kullanmaya başlayarak işbu durumu peşinden kabul eder.

Tukel, Inc ödeme ile ilgili bilgilerinizi (kredi Kartı, banka hesabı gibi) saklamaz ve görmez. Bu bilgilerinize erişimi yoktur ve ödeme alma sürecini tüm güvenlik önlemlerini almış, yurtiçi veya yurtdışı ödeme sistem sağlayacıları ile yapar. Ödeme / kart / banka gibi özel ve hassas bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri tarafından saklanırken, diğer tüm bilgileriniz yurtdışında veya yurtiçinde güvenli sistemler / server’larda saklanır. Üyelerin hassas verileri saklanmaz. Üye, verilerinin yurtdışında saklanmasını peşinen kabul eder.

Ödemeler ve Otomatik Üyelik Yenileme

Her bir program / ürün / servis için farklı fiyatlamalar ve satış şartları vardır ve bu satış şartları ilgili ürünün satış sayfasında detaylı yazılır.

Programlara, Destek Merkezine üyelikle erişim satın alan kullanıcılar (örnek: aylık üyelik veya 6 aylık üyelik), üyelik dönemi sonunda sisteme girdikleri ödeme bilgileri kullanılarak, otomatik olarak ödemenin yapılmasını ve üyeliklerinin yenilenmesini peşinen kabul ederler.

Örnek olarak, bir online programa ve/veya Destek Merkezine aylık üyelik satın alan bir kullanıcı, kredi kartından her ay üyelik bedelinin otomatik olarak çekilmesiyle, aylık üyeliğinin otomatik olarak yenilenmesini peşinen kabul eder. Otomatik yenilenme, aksi belirtilmediği sürece, daha uzun süren üyelikler için de geçerlidir.

Üyeler, site içindeki Hesaplarına eriştikleri menüden, her zaman üyeliklerini iptal edebilir, kart bilgilerini silebilirler. Bu şekilde otomatik ödemeler devam etmez.

Üyeliklerinin, dolayısıyla otomatik ödemelerinin iptal edilmesinden, kullanıcılar sorumludur.

İadeler

Online eğitim programları için:

 • Programlardaki içerikler özenle hazırlanmış, telif hakları kanuna tabi ve anında fayda sağlayan içeriklerdir. İçerikler 15 günden kısa bir sürede tüketilip, sonuç getirecek şekilde kullanılabilir.
 • Bu sebeplerle, 15 gün iade hakkı sadece aşağıdaki şartlar dahilinde geçerlidir:
  • Program alanına hiç giriş yapmayan üyeler veya
  • Program alanında hiç bir video eğitime veya içeriğe erişim sağlamamış, izlememiş üyeler ve
  • Akademi destek merkezine hiç bir soru yöneltmemiş, destek almamış üyeler için geçerlidir. 
  • Programa erişim, video veya içeriklerin izelenmiş olması, destek merkezine soru yöneltmiş olmak Tukel, Inc sistemleri tarafından takip edilmektedir ve Tukel, Inc sistemlerindeki bilgiler tespit için geçerli kabul edilir.
 • Bu iade şartları, 29 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerlidir.
 • 28 Nisan 2019 tarihi öncesi satın alma yapan üyeler için 15 gün koşulsuz iade garantisi geçerlidir.
 • İade şartlarını karşılayan ve talep eden üyeler için, [email protected] adresine veya site içindeki iletişim bölümüne, üyelik için kullandığı e-posta adresinden ve iade etmek istediği program adını yazarak "İademi rica ediyorum" notuyla mesaj yollanması yeterlidir.
 • Bu genel şartlar dışında, her online eğitim programı bilgilendirme sayfasında özel iade koşulları bilgileri, kampanyalar yazabilir.

Özel Koçluk Seansları için:

 • Özel koçluk seansları, satın alma/ödeme yapıldıktan sonra 30 gün içinde kullanılmak zorundadır.
 • Özel koçluk seanslarının zamanlaması [email protected] e-posta adresi veya  iletişim bölümü üzerinden teyit alınarak planlanır ve Tukel, Inc’in önereceği 3 farklı zamandan biri seçilir.
 • Özel koçluk seansları sadece telefon veya Skype benzeri web konferans kanalları ile yapılır. Yüz yüze koçluk seansları yapılmaz.

Genel:

 • Paranın iadesi, üyenin ödeme yaptığı kredi kartına yatar. Eğer, üye bankadan ödeme yaptı ise, ödeme yaptığı banka hesabına yatar. 
 • Süreç çalışması gerektiği için, iadenin yatması 15 iş gününü bulabilir.
 • İletişim bölümünden iade talep eden üyenin, kayıt ismini ve hangi eğitim olduğunu belirten bir e-posta yollaması yeterlidir.

 

Gizlilik İlkeleri

İstisnasız tüm üyelerimize ait kişisel bilgiler, kati suretle gizlilik içerisinde alınmaktadır ve Tukel, Inc iştirak ve siteleri dışında kimseyle paylaşılmaz.

Sizinle ilgili bilgileri toplama, işleme, kullanma, paylaşma veya başka bir şekilde işleme koyma yöntemlerimiz hakkında bilgi için lütfen  Gizlilik Politikası bağlantısınına bakınız. 

Bilgilendirme

Üyeler Tukel, Inc’de kendileri hakkında hangi bilgilerin saklanmış olduğunu öğrenmek için ücretsiz olarak yazılı bilgi talep edebilirler. Olası düzeltmeler, engellemeler veya bilgilerin silinmesi hakkındaki talepleriniz (yasaların öngördüğü ölçüde) derhal işleme alınmaktadır. Bilgilerin korunması ve güvenliği hakkında sormak istediğiniz başka sorular olursa, her zaman [email protected] e-posta adresini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yetkili Mahkemeler

Bir şikayetiniz olması ya da ihtilafa düşmeniz durumunda, önce gayri resmi olarak bizimle iletişime geçerek bunları çözme yoluna gitmeyi kabul edersiniz.

Uzlaşmazlık, bizimle iletişime geçmenizin ardından 30 gün içinde çözülmemesi sonucunda ortaya çıkan herhangi bir yasal işlem, uygun olmaları durumunda asliye mahkemesine götürebileceğiniz hak iddiaları dışında, nihai ve bağlayıcı bir tahkim yoluyla çözülmek zorundadır.

Tahkim, kendi Kapsamlı Tahkim Kuralları ve Prosedürlerine uygun olarak Amerika Birleşik Devletlerinde yönetilecektir. Siz ve Tukel, Inc tarafından karşılıklı olarak seçilen bir hakem olacaktır. Tahkim İngilizce olarak gerçekleştirilecek, ancak anadili İngilizce olmayan şahitler, kullanıcılar İngilizce'ye eş zamanlı çeviriyle (masraflarını kullanıcı veya şahidi gösteren tarafın karşılamasıyla) kendi anadilinde ifade verebilecektir. Verilen hüküm, sizin ve/veya Tukel, Inc’in üzerinde yargı yetkisi bulunan yetkili herhangi bir mahkemede ve ülkede ilan edilebilecek ve uygulanabilecektir.

Tukel, Inc veya Ahu Tükel ile olan ihtilafları yalnızca bireysel olarak çözebilirsiniz ve bir hak talebini bir topluluğun davacısı ya da topluluk üyesi olarak birleştirilmiş ya da grup adına dava şeklinde getiremezsiniz.

Yukarıdaki hükme bakılmaksızın, sizin veya başkalarının Hizmetlere ya da Yazılıma Koşulları ihlal ederek yetkisiz erişimi veya bunları yetkisiz kullanımı durumunda, bizim herhangi bir yetki alanında ihtiyati tedbire (veya eşdeğer tipte acil bir yasal tedbire) başvurma hakkımız olduğunu kabul edersiniz.

Tebligat Adresleri

Üyenin sitede bildirdiği e-posta (e-posta) adresi, bu Üyelik ve Kullanım Şartları ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

Tukel, Inc İletişim Bilgileri:

Adres: Tukel, Inc. 10685-B Hazelhurst Dr. #21626, 77043 Houston, Texas, ABD.

e-posta: [email protected]

Taraflar, mevcut e-postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski e-postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

Yine Tukel, Inc’in üyenin kayıtlı e-posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim e-postanın Tukel, Inc tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir.

Üye, bu  Üyelik Ve Kullanım Şartları’nda yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

En Son Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019

Önceki Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018

Önceki Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018